مقدمه :

تاکنون به نبودن آب فکر کرده اید تصور کرده اید زندگی بدون آب چگونه خواهد بود؟

مگر نمی گویند آب مایه حیات است، مگر می شود بدون مایه ی حیات زنده بود.

این انشا را درمورد اسراف و هدر دادن آن آغاز میکنم

تا شاید تلنگری در مورد درست مصرف کردن این نعمت الهی برای همه ما باشد .

انشا آزاد کلاس چهارم

به نام خداوندی که اسراف کنندگان را دوست ندارد

اسراف می کنیم و هدر می دهیم این مایه ی به اصطلاح حیات را که بدون آن حتی نمی توانیم برای چند روز هم زنده بمانیم و زندگی کنیم در حالی که همه می دانیم آب، طلای بی رنگی است که در دنیای واقعی قیمت چندانی ندارد و همگی به دنبال طلای زردی هستند که روز به روز قیمت او رو به افزایش است در حالی بدون طلای زرد می توان سال ها زندگی کرد اما بدون قطره ایی آب نمی توان حتی زنده بود.

ما قدر داشته هایمان را نمی دانیم و آن را به آسانی هدر می دهیم، چه می شد اگر ماشین هایمان را زیر آب شلنگ نگیریم و با چند سطل آب، آن را بشوریم و یا در تابستان ها به جای آب بازی در حیاط و حمام به استخر برویم و بهینه استفاده کنیم.

موضوع انشا ازاد درباره راه های درست مصرف کردن آب 

زمانی که به حمام می رویم کمی کمتر دوش آب را بازکنیم و هنگام آب دادن به درختان و گل ها به جای کشیدن شلنگ آب به دنبال خود، از آب پاش استفاده کنیم و برای شستشوی حیاط به جای اینکه با آب، کثیفی ها را پاک کنیم با یک جارو و یک ظرف آب به تمیزی بهتر و مصرف کمتر، آب بیشتری را صرفه جویی کنیم و همچنین من و شما که در وعده های مختلف مسواک می زنیم به جای باز کردن دائم شیر آب برای یک مسواک زدن،

از یک لیوان آب استقاده کنیم. به خدا که همین قطراتی که به نظر من و شما کم یا ناچیز به نظر می رسد با جمع شدن روزانه و سالانه ی آن، دریای بزرگی می سازد که خودمان هم از دیدن آن تعجب می کنیم.

نتیجه گیری:

قطره ها جمع می شوند و دریایی می سازند به بزرگی زمین،

چه قدر دنیا زیبا می شد اگر همگی بهینه مصرف می کردند تا همیشه مصرف کنند.

adabiat7 آب ,کنیم ,مصرف ,ها ,نمی ,جای ,به جای ,کنیم و ,مصرف کردن ,درست مصرف ,که بهمنبع

انشا برای نگارش 1

تعطیلی مدارس دوشنبه ، ۲۵ آذر

سحر خیز باش تا کامروا باشی

همنشین خوب و بد

انشا فوتبال

راه های درست مصرف کردن آب

نعمت های خدا

مشخصات

آخرین جستجو ها

مطالب جالب و خواندنی از همه چیز و همه جا بهترین خرید کاغذ دیواری http://اجاره_خودرو_ماشین.com هر چی که بخوای معرفی کالا فروشگاهی سه سوته خرید کن تحویل بگیر دیجیتال مارکتینگ فروش قطعات بلدوزر کوماتسو پکیج تصفیه فاضلاب فلزی اینجا زیبایی را درک کن